UV cietējoši bio-bāzes sveķi jauno materiālu pielietojumiem

Projekta norises laiks

03.08.2020. - 15.11.2020.

Projektā iesaistītās valstis un institūcija

flag-LV
Rīgas Tehniskā universitāte
flag-DE
Fraunhofera koksnes materiālu pētniecības institūts (WKI)

Projekta vadītājs

Asoc. prof. Sergejs Gaidukovs

Projekta mērķi(s)

Jaunu bioloģiski bāzētu UV-cietējošu sveķu izpēte un ideju apmaiņa darbnīcās / semināros:

  1. Tiešsaistes sapulce sadarbības plānošanai – organizēta caur e-pastiem.
  2. Tiešsaistes seminārs par sadarbības projekta aktivitātēm – 4. novembrī, izmantojot Zoom platformu, vairāk nekā 50 tiešsaistes dalībnieki (Dalībnieku saraksts: 7 pielikums). Programma, kurā divas Dr. prezentācijas (“Vegetable oils as bio-based sources for UV initiated radically cured inks for 3D printing” and “Polyesters from itaconic acid – a bio-based alternative for radical curing materials?”), pēc tam diskusijas un nobeigums ar dažām idejām par turpmākajām sadarbības iespējām.

Projekta galvenās aktivitātes un aktivitātes(šu) norises vieta(s)

Jaunu bioloģiski pamatotu UV staru sveķu izpēte un ideju apmaiņa darbnīcās / semināros:

  1. Sapulce tiešsaistē sadarbības plānošanai; organizators: Fraunhofer WKI, Vācija
  2. Tiešsaistes seminārs par sadarbības projekta aktivitātēm; organizators: Rīgas Tehniskā universitāte MLĶF, Rīga, Latvija

Projekta ietvaros plānotie publiskie pasākumi un to norises laiks

Tiešsaistes seminārs „Jauni ilgtspējīgi UV cietējoši bio-polimēru sveķi” par pētījuma progresu un aktivitātēm. RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, Rīga, Latvija.
2020. gada novembris. Sergejs Gaidukovs, Tobiass Robers.

Publicitāte:

Izstrādāt interneta lapu jaunu partneru, nozares piesaistei un sabiedrības informēšanai par zaļo aizstājēju nepieciešamību naftas materiāliem – vietne, pieejama latviešu un angļu valodā: https://biocure.rtu.lv/.

Projekta tiešā un netiešā mērķa grupa

Tiešie (darbinieki un kolēģi RTU un WKI: 15): tiešsaistes semināru apmeklēja 19 cilvēki ieskaitot pasākuma organizatorus.

Netiešie (darbinieki, kolēģi un studenti no RTU un WKI:50): Organizēto tiešsaistes semināru apmeklēja vairāk kā 55 dalībnieki un tā ieraksts skatīts vairāk kā 80 reizes (pārbaudīts 14.12.20.)

Mājaslapas apmeklētāji (vietējie (Latvijas un Vācijas) un Eiropas uzņēmumi un sabiedrība: > 500): Statistika no mājaslapas nav pieejama, taču spriežot pēc semināra ieraksta (jo tas tiek uzglabāts mājaslapā) un ierakstiem sociālo mediju platformās, kā arī organizatoru uzņēmumu mājaslapās apmeklējumu skaita, kur apmeklējumu kopsumma pārsniedz 450 (ko spējam izsekot un pierādīt), mājaslapas apmeklējumu skaitam jābūt pielīdzināmam un tas tikai augs laikam ejot.