Projekta norises laiks
01.07.2023. - 30.10.2023.
Projektā iesaistītās valstis un institūcija
Projekta vadītājs
Dr. Sebastian Mühl
Projekta mērķis(i)
– Starpdisciplinārais seminārs Digitālā izpēte: kiborgi, iemiesojumi un mākslīgais intelekts pulcēja starptautiskus zinātniekus, profesionāļus un praktiķus, lai apspriestu jaunākos sasniegumus tehnoloģijā (virtuālās pasaules, protēžu palielinājumi, mākslīgais intelekts), kā arī to pielietojumu un savstarpējo saistību ar mākslu. , dizains un radošās prakses.
– Tajā tika apspriesti transhumānisma un posthumānisma jēdzieni, kritiski pārskatīti digitāli hibrīdie iemiesojumi, jutekļu pārkonfigurācijas un mākslīgā intelekta iedomātā dimensija.
– Projekta galvenais mērķis bija apvienot uztveres, ētiskās un estētiskās dimensijas, lai kritiski apspriestu cilvēku priekšmetu, tehnoloģiju un digitālo mediju savstarpējo saistību.
– Seminārā tika apvienotas dažādas disciplīnas (filozofija, kultūras teorija, māksla, dizains un arhitektūra), kā arī tika aplūkotas plašākas mediju mākslas, digitālās mākslas un tehnokultūras attīstības tendences Baltijas reģionā.
Projekta galvenās aktivitātes
- Pētniecības materiālu apmaiņa un digitālās pētniecības sanāksmes (tiešsaistē).
- Starpdisciplināra darbnīca “Testējot digitālo. Kiborgi, avatāri un mākslīgais intelekts” Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgā.
- Podkāsta ieraksts.
Projekta tiešā un netiešā mērķa grupa
Direkte: aptuveni 20 dalībnieki (Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un darbinieki)
Indirekte: aptuveni 1000 klausītāju gaidāmi nākamo 2-3 mēnešu laikā. Pirmajā publicēšanas dienā: 40 digitālās piekļuves/klikšķi, izmantojot Instagram saiti.