Ilgtspējīgu metožu izstrāde ķīmisko draudu konstatēšanai koncentrētās pārtikas matricēs kā pamats starpdisciplināra pētījumu tīkla izveidei 

Projekta norises laiks

01.02.2021. - 30.10.2021.

Projektā iesaistītās valstis un institūcija

flag-LT
Kauņas Tehnoloģiju universitāte
flag-DE
Fraunhofera Keramikas tehnoloģiju un sistēmu institūts
flag-LV
Latvijas Universitāte

Projekta vadītāja

Dr. Alvija Šalaševičienė

Projekta galvenās aktivitātes

  1. Pārklāta parauga sagatavošana ar termisko smidzināšanu turpmākiem mikroelementu noteikšanas eksperimentiem pārtikas matricās. Norises vieta: Fraunhofera Keramikas tehnoloģiju un sistēmu institūts, Vācija.

 

  1. Analītisko risinājumu izstrāde, lai iegūtu visaugstāko liesmas atomabsorbcijas spektrometrijas (AAS) jutību, koncentrējot piesārņotas pārtikas matricas. Norises vieta: Kauņas Tehnoloģiju universitāte, Lietuva.

 

  1. Jaunā liesmas AAS jutības risinājuma apstiprināšana ar citām uzticamām mikroelementu mērīšanas metodēm, piemēram, grafīta virsmas AAS, ICP-OES un TXRF. Norises vieta: Latvijas Universitāte, Latvija.

 

  1. Pētnieciskā projekta rezultātu izplatīšana: bukleti, plakāti, starptautisks tiešsaistes seminārs. Norises vieta: Kauņas Tehnoloģiju universitāte, Lietuva.

Projekta tiešā un netiešā mērķa grupa

Tiešā:

Pētnieku tīkls: pētnieki no Kauņas Tehnoloģiju universitātes (Lietuva), Latvijas Universitātes (Latvija) un Fraunhofera Keramikas tehnoloģiju un sistēmu institūta (Vācija).

Pētnieki, pēcdoktoranti un studenti no Baltijas valstīm – 79.

 

Netiešā:

Valsts iestādes:

Lauksaimniecības ministrija un Valsts pārtikas un veterinārais dienests, Lietuva. Zemkopības ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvija.

Rūpniecības struktūrvienības, uzņēmumi, kas nodarbojas ar agresīvām pārtikas matricām un vides jautājumiem, Lietuva. Rūpnieciskās pētniecības organizācijas un Vācijas metināšanas saistīto tehnoloģiju asociācijas (DVS) Tehniskās komitejas pārstāvji.