Seminārs jaunajiem zinātniekiem: Bērni vairākās krīzēs

Projekta norises laiks

01.06.2024. - 30.09.2024.

Projektā iesaistītās valstis un institūcija

flag-EE
Tartu Universitāte
flag-DE
Gētes universitāte Frankfurtē

Projekta vadītājs

Dr. Maija Beilmane

Projekta mērķis(i)

Seminārs jaunajiem zinātniekiem: Bērni vairākās krīzēs pulcē jaunos pētniekus (MA un doktorantūras studentus, pēcdoktorus un citus agrīnās karjeras pētniekus), kas pēta bērnu neaizsargātību dažādos kontekstos Igaunijā un Vācijā. Trīs semināru dienās jaunie pētnieki no Igaunijas un Vācijas viens otram prezentēs savus pētījumus, tēmās no “bērnu autonomija medicīniskajā aprūpē” līdz “Ukraines bērnu bēgļu pieredze”, no “bērnu seksuālas izmantošanas” līdz “COVID-19 ietekme uz bērnu labklājību skolās”. Turklāt, lai dotu vēl vienu impulsu diskusijām, savu ieguldījumu dos starptautiski pazīstami un atzīti bērnības pētnieki – prof. Sabīne Andresena un prof. Dagmāra Kutsāre. Kā arī prof. Sabīne Andresena sniegs publisku lekciju, kas ir atvērta ne tikai Tartu Universitātes studentiem, bet arī profesionāļiem, kuri strādā ar bērniem apgrūtinātās dzīves situācijās. Tā kā bērnības studijas ir vispāratzīts pētniecības virziens gan Tartu Universitātē, gan Gētes Universitātē Frankfurtē, seminārs dod plašas iespējas savstarpējām mācībām, kontaktu veidošanai un ideju ģenerēšanai turpmākai sadarbībai. Organizatori arī cer, ka seminārs iedvesmos BA, MA un doktorantūras studentus no Tartu, kuri interesējas par bērnības pētījumiem, apsvērt apmaiņas programmu Frankfurtes Gētes universitātē par cik abas augstskolās nesen uzsāka sadarbību ar Erasmus + līgumu.

Projekta ietvaros plānotie publiskie pasākumi un norises laiks

Seminārs jaunajiem zinātniekiem: Bērni vairākās krīzēs norisināsies datumos 12. –14.06 .2024. Tartu Universitātes sociālo pētījumu institūta ēkā (Lossi 36, Tartu, Igaunija). Semināra mērķauditorija ir jaunie pētnieki, kas pēta bērnu neaizsargātību divās iesaistītajās augstskolās, tomēr dažas semināru programmas daļas ir atvērtas vai daļēji atvērtas plašākai auditorijai:

  • Prof. Sabīnes Andresenas publiskā lekcija par bērnu seksuālās izmantošanas pētījumiem un bērnu seksuālās izmantošanas upuru tiešsaistes liecībām ir pieejama ikvienam interesentam par šo tēmu. Īpaši aicināsim sociālo zinātņu fakultātes, Tartu Universitātes dažādu disciplīnu pētniekus un studentus, kā arī profesionāļus, kas strādā ar bērniem, kuri cietuši no vardarbības Igaunijā. Informāciju par pasākumu izplata projekta komanda un sociālo pētījumu institūta komunikācijas speciāliste, izmantojot Tartu Universitātes studentu un darbinieku sarakstus, kā arī dažādos profesionālajos tīklos praktiķiem, kā arī sociālo mediju vietnēs (piemēram, Facebook). Reģistrācija tiešsaistē būs pieejama Tartu Universitātes mājas lapā. Lekcijas videoieraksts būs pieejams Tartu Universitātes mājaslapā.

 

  • Impulsa lekcijas un jauno pētnieku prezentācijas ir daļēji publiskas, tas nozīmē, ka iepriekšēja reģistrācija ir nepieciešama, jo vēlamies grupu saglabāt samērā mazu (ap 20 dalībnieki), lai veicinātu dziļas diskusijas (esam ieplānojuši vienu stundu katrai prezentācijai, kopā ar diskusijām). Tomēr aicinām dažus sociālo zinātņu studentus, kā arī praktiķus pievienoties sesijām un diskusijām, lai nodrošinātu lielāku jauno zinātnieku veikto pētījumu apmaiņu. Reģistrācija tiks organizēta caur Tartu Universitātes iekštīklu, un dalībnieki pēc pieprasījuma var saņemt dalības apliecību.

Projekta tiešā un netiešā mērķa grupa un tās skaitliskais apjoms

Tiešā mērķa grupa: 10 + 3 + 20 + 20 + 20

(1) Jaunie pētnieki (MA un doktorantūras studenti, pēcdoktori un citi agrīnās karjeras pētnieki), kas pēta bērnu neaizsargātību Tartu Universitātē un Gētes Universitātē Frankfurtē; (2) starptautiski pazīstami un atzīti bērnības pētnieki, kas darbina jaunos zinātniekus; (3) sociālo zinātņu fakultātes (Tartu Universitāte) dažādu disciplīnu studenti, jo īpaši socioloģijas un sociālā darba studenti, kas piedalās seminārā un/vai publiskajā lekcijā; (4) sociālo zinātņu fakultātes (Tartu Universitāte) dažādu disciplīnu akadēmiskais personāls, jo īpaši no sociālo zinātņu institūta, kas piedalās semināros un/vai sabiedriskās lekcijās; (5) Igaunijas profesionāļi, kas strādā ar bērniem neaizsargātās dzīves situācijās un piedalās seminārā un/vai publiskā lekcijā.

Netiešā mērķa grupa: 250 + 500

(1) Sociālo zinātņu fakultātes (Tartu Universitāte) dažādu disciplīnu studenti, jo īpaši socioloģijas un sociālā darba studenti, kuri apgūst kursus, ko pasniedz lekcijas, piedaloties šajā projektā; (2) publiskās lekcijas videoieraksta auditorija (publiska) (t.sk. Igaunijas politiķi un profesionāļi, kas strādā ar bērniem neaizsargātās dzīves situācijās).