Klimata pārmaiņas un veselība: Vācijas pieredze Baltijas valstīm

Projekta norises laiks

15.06.2017. - 31.10.2017.

Projektā iesaistītās valstis un institūcija

flag-LT
Viļņas Universitāte
flag-DE
Freiburgas Alberta Ludviga universitāte
flag-DE
Vācijas cilvēka biometeoroloģijas pētniecības centrs, Vācijas meteoroloģijas dienests
flag-LT
Veselības apmācību un slimību profilakses centrs
flag-LT
Lietuvas Vides ministrijas Lietuvas meteoroloģijas dienests
flag-LV
Latvijas Universitāte
flag-EE
Tartu Universitāte

Projekta mērķis

Projekta pasākums (seminārs) bija lieliska iespēja mācīties no vācu kolēģiem par klimata pārmaiņām un veselības problēmām, kā arī iespēja Igaunijas, Latvijas un Lietuvas zinātniekiem, kuri pēta klimata pārmaiņu jautājumus, apspriest pašreizējo situāciju. Tā bija arī iespēja sniegt zinātniskus pierādījumus un prezentēt plānu politiķiem, lēmumu pieņēmējiem, vides medicīnas speciālistiem un vietējām ieinteresētajām pusēm Lietuvā. Turklāt informācija un iegūtās zināšanas tika izplatītas tālāk Baltijas valstīs. Projekta pasākuma referenti bija: Andreass Macarakis (Andreas Matzarakis) no Freiburgas, Maits Seps (Mait Sepp), Hans Oru (Hans Orru) un Ene Indermite (Ene Indermitte) no Tartu, Agrita Briede un Olga Ritenberga no Rīgas, Justs Kažis (Justas Kažys) un Dovile Adamoniete (Dovilė Adamonytė) no Viļņas.

Projekta galvenās aktivitātes

Galvenā aktivitāšu plānošana, sagatavošana, organizēšana notika Viļņas Universitātes Ģeozinātņu institūtā un Lietuvas meteoroloģijas dienestā Viļņā, Lietuvā.

Galvenā materiāli un informācijas sagatavošana semināram notika Vācijas cilvēka biometeoroloģijas pētniecības centrā, Vācijas meteoroloģijas dienestā, Freiburgas Alberta Ludviga universitātē, Freiburgā, Vācijā.

Viļņas Universitātes Ģeozinātņu institūts un Lietuvas meteoroloģijas dienests kopā ar Veselības apmācību un slimību profilakses centru (Viļņā, Lietuvā) bija atbildīgi par informācijas izplatīšanu.

Semināra norises vieta bija Viļņas Universitātes Ģeozinātņu institūta ēka Lietuvā.

Projekta tiešā un netiešā mērķa grupa

Tiešā: klimatoloģijas, vides medicīnas, klimata pārmaiņu pētnieki, Lietuvas meteoroloģijas dienests, vides nevalstiskās organizācijas, masu mediji, Vides ministrija, Veselības ministrija, Viļņas pilsētas pašvaldība, darbinieki, kas atbildīgi par veselības aprūpi dažādos reģionos. Kopā ap 100 personām.

Netiešā: neatliekamā medicīniskās palīdzības sistēma (EMS), slimnīcas, klīnikas, veselības aprūpes centri, ugunsdzēsības dienests, universitātes, kolēģi, skolas, bērnudārzi, kūrortpilsētu pašvaldības. Netiešā mērķa grupa varētu būt desmitiem tūkstoši cilvēku.