Datizraces sasniegumi II: Starpdisciplināra pētniecība

Projekta norises laiks

01.06.2018. - 30.11.2018.

Projektā iesaistītās valstis un institūcija

flag-LT
Klaipēdas Universitāte
flag-LT
Kauņas Tehniskā universitāte
flag-DE
Vismāras Augstskola
flag-DE
Šteinbeisa Augstskola Berlīnē
flag-LV
Izglītības un inovāciju pētniecības centrs
flag-LV
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
flag-LV
Rīgas Valsts tehnikums
flag-LV
Rīgas Tehniskā universitāte
flag-EE
Tartu Universitāte, Izglītības inovāciju centrs
flag-EE
Tallinas Tehniskā universitāte

Projekta mērķi

Šajā projektā bija ietverti gan pētījumi, gan pasākumu organizēšana. Projekta mērķis bija parādīt datizraces lietošanas iespējas izglītībā, ekonomikā un inženierzinātnēs.

Visi projektā iesaistītie partneri bija ar plašu pieredzi, un daudzi no iesaistītajiem zinātniekiem strādā tieši datizraces jomā. Tāpēc izdevās īstenot augstas kvalitātes pārskatīšanas procesu, kas savukārt sekmēja augstu publikāciju kvalitāti un auglīgas diskusijas semināru laikā.

Zinātniskie semināri, kā arī konference RTUWO 2018 sekmēja tālāku sadarbību un tehnoloģiju nodošanu dažādās zinātnes disciplīnās starp organizācijām Baltijas valstīs un Vācijas augstākās izglītības iestādēm, kas bija iesaistītas Horizon 2020 un citās pētniecības un projektu programmās.

Projekta galvenās aktivitātes

  1. Informācijas apmaiņa par datizraces sasniegumiem un diskusija par datizraces metodoloģiju u. c. (Vismāras Lietišķo zinātņu augstskola, Klaipēdas Universitāte, Izglītības un inovāciju attīstības centrs, Šteinbeisa Augstskola Berlīnē, Kauņas Tehniskā universitāte, Vītauta Dižā Universitāte, Tartu Universitāte, Tallinas Tehniskā universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rīgas Valsts tehnikums un Rīgas Tehniskā universitāte)
  2. Klaipēdas Universitāte, Izglītības un inovāciju attīstības centrs un Rīgas Tehniskā universitāte – īsa personāla vizīte Vismāras Lietišķo zinātņu augstskolā. Diskusijas par datizraci un vieslekcija/seminārs (Vismāras Lietišķo zinātņu augstskolā).
  3. Metodiku izstrāde un datu ieguve (Klaipēdas Universitāte, Lietuva).
  4. Vismāras Lietišķo zinātņu augstskolas, Šteinbeisa Augstskolаs Berlīnē un Klaipēdas Universitātes pārstāvju īsa vizīte Rīgas Tehniskajā universitātē. Kopīgi eksperimenti, vieslekcija, konference RTUWO 2018 (Rīgas Tehniskā universitāte, Latvija).
  5. Eksperimentāla datu apstrāde un analīze (komunikācija internetā starp Vismāras Lietišķo zinātņu augstskolu, Klaipēdas Universitāti, Izglītības un inovāciju attīstības centru, Šteinbeisa Augstskolu Berlīnē, Kauņas Tehnisko universitāti, Vītauta Dižā Universitāti un Tartu Universitāti).
  6. Referātu/kopīgas publikācijas sagatavošana un iesniegšana (Vismāras Lietišķo zinātņu augstskola, Klaipēdas Universitāte, Izglītības un inovāciju attīstības centrs, Šteinbeisa Augstskola Berlīnē, Kauņas Tehniskā universitāte , Vītauta Dižā Universitāte, Tartu Universitāte, Tallinas Tehniskā universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rīgas Valsts tehnikums un Rīgas Tehniskā universitāte – partneru komunikācija internetā).
  7. Projekta pārskata sagatavošana (Klaipēdas Universitāte (Lietuva); partneru komunikācija internetā).

Projektā sasniegtās mērķgrupas

Tiešā mērķgrupa:

Klaipēdas Universitātes akadēmiskais personāls un Humanitāro zinātņu un izglītības fakultātes studenti (~ 40 personas), Kauņas Tehniskās universitātes akadēmiskais personāls (4 personas), Vītauta Dižā Universitātes akadēmiskais personāls (3 personas).

Vismāras Lietišķo zinātņu augstskolas pārstāvji un Roberta Šmita institūta Mašīnbūves fakultātes studenti (~ 20 personas), kā arī Elektroinženierijas un informātikas katedras Telekomunikāciju signālu apstrādes grupas studenti (~20 personas).

Rīgas Tehniskās universitātes akadēmiskais personāls un Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studenti (~40 personas).

Laipni gaidīti bija arī dalībnieki no augstskolām, pētnieciskām iestādēm un organizācijām, uzņēmējdarbības un ekonomikas speciālisti u. tml. Mērķgrupā tika ietverti zinātnieki, inženieri, ekonomisti, uzņēmēji, IKT speciālisti un mācību iestāžu audzēkņi.

Bija paredzams, ka tiks iesniegti aptuveni 20 semināros sniedzamu prezentāciju pieteikumi, kā arī 20 referāti, un ka tiks pieņemtas aptuveni 10 prezentācijas un 10 referāti. Bija sagaidāms arī, ka piedalīsies vēl aptuveni 40 klausītāji, kam nav publikāciju. Tādējādi semināra tvērums bija 50 dalībnieki, 10 priekšlasījumi un aptuveni 10 zinātniskas publikācijas.

Semināros bija plānoti 2 priekšlasījumi, ko sniedza Andreass Ārenss (Vismāras Lietišķo zinātņu augstskola, Vācija) un Ojārs Purviņš (Kauņas Tehniskā universitāte, Lietuva).

Netiešā mērķgrupa (projekta norises, kurās sabiedrība tiešā veidā iesaistīta netiek): tika dots pozitīvs ieguldījums profesionālajā un akadēmiskajā darbībā šādiem cilvēkiem:

– augstskolu personālam (15 personām) un studentiem (9 doktorantiem un 12 maģistrantiem),

– IKT nozares un ekonomikas pārstāvjiem – darbiniekiem (10 personām) un klientiem (25 personām) u.t.t.