Colloquium Balticum Vilnense XV

Projekta norises laiks

15.07.2016. - 15.12.2016.

Projektā iesaistītās valstis un institūcija

flag-LT
Viļņas Universitāte
flag-DE
Marburgas Universitāte
flag-LV
Latvijas Universitāte
flag-EE
Tartu Universitāte
Lundas Universitāte

Projekta mērķis

Colloquium Balticum Vilnense XV apzīmē ikgadēju konferenci, kurā piedalās klasiskās filoloģijas profesori un studenti no Viļņas, Rīgas, Tartu, Lundas un Marburgas universitātēm. Katru gadu zinātnieki satiekas vienuviet un prezentē savu pētījumu rezultātus. Ikgadējā konference ir lieliska iespēja prezentēt pētījumu rezultātus ne tikai profesionāliem zinātniekiem no dažādām Baltijas valstīm, bet arī studentiem, kuri starptautiskā konferencē var iepazīt akadēmisko vidi un iegūt motivāciju tālākiem pētījumiem. Ikgadējā konference Colloquium Balticum ir iespēja klasicisma pazinējiem no Baltijas valstīm starptautiskā vidē iepazīstināt citus ar saviem darbiem un šādā veidā būt daļai no plašās antīko laiku pētniecības.

Projekta galvenās aktivitātes

10.-12. novembrī

Viļņas Universitātes Filoloģijas fakultātē, 118. auditorijā, Universiteto ielā 5, Viļņā, Lietuvā

Konference „Colloquium Balticum XV Vilnense” par tēmu „Lupus in fabula: dzīvnieku valsts attēlojums klasiskajā kultūrā”

Projekta tiešā un netiešā mērķa grupa

Tiešā mērķa grupa: klasiskās filoloģijas studenti un eksperti no Viļņas, Rīgas, Tartu, Lundas un Marburgas universitātēm (apm. 70 personas).

Netiešā mērķa grupa: sabiedrības daļa, kas interesējas par antīko laiku pētniecību, kā arī skolēni no dažādām skolām un ģimnāzijām, kur tiek mācītas senās valodas un antīkā kultūra.