Projekta norises laiks
01.06.2022. - 15.10.2022.
Projektā iesaistītās valstis un institūcija
Projekta vadītājs
Dr. André Thiemann
Sasniegtie projekta mērķi
Pasākums (no ceturtdienas, 25. augusta, līdz svētdienai, 28. augustam) pulcēja 28 bakalaura un maģistra studentus. Studenti kopā ar doktorantiem piedalījās lekcijās un semināros, nelielās grupās veica pētījumus ar dažādiem pārtikas ķēdes dalībniekiem (zinātniekiem, ražotājiem, pārstrādātājiem un tirgotājiem no Cēsīm) un prezentēja savus individuālos un grupu pētījumus. Tika nostiprinātas dalībnieku praktiskās zināšanas un stratēģiskā domāšana par saikni starp klimata krīzi un pārtikas suverenitāti. Pasākumā piedalījās sociālās antropoloģijas un saistīto disciplīnu studenti un pētnieki no Baltijas, Čehijas, Vācijas, Eiropas un citām valstīm, un tika izveidoti jauni kontakti arī turpmākai sadarbībai.
Projekta galvenās aktivitātes
Aktivitātes norisinājās Ruckas mākslas rezidences centrā Cēsīs un grupu pētījumi norisinājās dažādās apkārtnes vietās:
- Daudzveidība: Permakultūras dārzs Ruckas parkā, kur brīvā dabā atrodas universitātes/klases telpa
- Vides risinājumu institūts (VRI): Pārtikas pētniecības institūts, kas pilsētas centrā atvēris ārstniecības augu muzeju.
- Urban Food Walkshop: no zemnieku tirgus līdz pat vietējam lielveikalam SOLO
- Cēsu Maize un Smilga Café: divi konditori
- Labās Saknes: Augļu un dārzeņu uzkodu ražošana
- Trimpus: Alus darītava
Galvenās aktivitātes:
2 galvenās runas (viena no tām publiska), 5 lekcijas, 1 paneļdiskusija;
- augustā studentu ekspedīcijas darbs ar 6 pasniedzējiem un 28. augustā grupu prezentāciju sagatavošana atbilstoši vasaras skolas galvenajai tēmai.
Studentu prezentācijas:
- “Kopienas ledusskapji kā “dari pats” infrastruktūra: pārtika un aprūpe Ņūorleānā” (Ignas Vyšniauskas, Kauņa);
- “Adaptācija un klimata pārmaiņas: Kā Āfrikas ebreju izraēlieši no Jeruzalemes pielāgojās skarbajiem vides apstākļiem” (Lucya Passiatore, Tallina);
- “Dzīvnieku labturības marķēšana ES: juridiskās prasības no posthumānas perspektīvas” (Hanna Kłosińska, Varšava)
Neformālas tikšanās un kontaktu veidošana katras dienas beigās (ieskaitot filmas seansu un braucienu uz festivālu MALA);
27. augustā iespēja veidot kontaktus pētnieku un pasniedzēju starpā.
Projekta mērķa grupa
Tiešs: Konferencē piedalījās vairāk nekā 40 studenti un pasniedzēji no Baltijas valstīm, Vācijas un citām valsīt (kopā dalībnieki no 11 valstīm). Turklāt studentu pētniecības darbos, piedalījās vairāki sarunu partneri – pārtikas ražotāji, politisko lēmumu pieņēmēji un NVO pārstāvji no Cēsīm (aptuveni 20 cilvēki).
Netiešs: Latvijas Antropologu biedrības adresātu saraksta abonenti (~350 cilvēki) un sekotāji Facebook (~1100 cilvēki), kā arī cilvēki, kas seko BSSA Facebook lapai (~1100 cilvēki) vai apskata RSU mājaslapas reportāžas, īpaši cilvēki Latvijā un Baltijā, kurus interesē antropoloģijas aktivitātes un tēmas; 2) citi sociālo zinātņu jomas pētnieki un studenti, kurus interesē ar pārtikas ķēdēm saistīti jautājumi; 3) politikas veidotāji un NVO pārstāvji (~20 cilvēki); vairāki vietējie dalībnieki.