Baltijas Antropoloģijas vasaras skola 2022. Globālās un lokālās pārtikas ķēdes: pārtikas suverenitāte un klimata pārmaiņas.

Projekta norises laiks

01.06.2022. - 15.10.2022.

Projektā iesaistītās valstis un institūcija

flag-LV
Rīgas Stradiņa universitāte
flag-LV
Latvijas Antropologu biedrība
flag-DE
Halles-Vitenbergas Universitāte
flag-LT
Vītauta Dižā Universitāte
flag-EE
Tartu Universitāte

Projekta vadītājs

Dr. André Thiemann

Projekta mērķi

Sesto Baltijas Antropoloģijas vasaras skolu (BAVS) organizē Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Antropoloģijas asociācija. Vasaras skolas tēma būs “Globālās un lokālās pārtikas ķēdes: pārtikas suverenitāte un klimata pārmaiņas”. Pasākumā 40 studenti prezentēs savus pētījumus, apmeklēs starptautisku lektoru seminārus un tiksies ar pārtikas ķēdēs iesaistītajiem, piemēram, lauksaimniekiem, aktīvistiem un māksliniekiem no Cēsīm. BAVS stiprinās dalībnieku praktiskās zināšanas un stratēģisko domāšanu par saikni starp klimata krīzi un pārtikas suverenitāti. Antropologi no Baltijas valstīm, Vācijas un citām valstīm savienosies un veidos potenciālu turpmāko sadarbību.

Kopš 2013. gada BAVS ir kļuvusi par regulāru pasākumu, kas ir galvenais antropoloģijas reģionālās attīstības elements. Šogad vasaras skola koncentrēsies uz pārtiku un tās dažādajiem dzīves cikla posmiem, sākot no ēdiena nokļūšanas no lauku sētas līdz pat pusdienu galdam. Tēmas aktualitāte šobrīd ir būtiska, piemēram, ņemot vērā nesenos notikumus Ukrainā, “Eiropas maizes klētī”. Novatoriskā pārtikas ķēdes koncepcija ļauj salīdzināt šādas aktuālas globālās problēmas.

Projekta galvenās aktivitātes

  1. Vasaras skola Ruckas mākslas rezidencē, Cēsīs.
  2. Vietējo zemnieku, pārtikas ražotāju un mākslinieku apmeklējumi.

Projekta mērķa grupa

Tiešā mērķa grupa: Baltijas un Vācijas studenti, kā arī antropoloģijas pētnieki; zemnieki, pārtikas ražotāji, pašvaldību un NVO pārstāvji no Cēsīm.

Netiešā mērķa grupa: antropoloģiski un sociāli pārtikā ieinteresēti cilvēki, vietējās politikas veidotāji, studenti.